Turkish Airlines

Webové stránky:

https://www.turkishairlines.com/ 

Základní informace:

Turkish Airlines, založená v roce 1933, je turecká letecká společnost se základnou v Istanbulu, odkud létá 3x denně i do České republiky. Turkish Airlines patří sice mezi dražší dopravce, ale v poměru cena-kvalita je na tom velmi dobře. Je součástí aliance Star-alliance. 

Odbavení na letišti je zdarma, přepážky se otevírají 2 hodiny před plánovaným odletem a uzavírají 45 minut před odletem.  Možnost online odbavení se otevírá 24 hodin před odletem a uzavírá 90 minut před odletem. 

Pokud přestupujete v Istanbulu a přestup bude trvat více, než 12 hodin, dostanete zdarma ubytování v hotelu. 

Turkish Airlines nabízejí i prohlídku Istanbulu zdarma během čekání na přestup - pro prohlídku stačí vyhledat přepážku Turkish Airlines na letišti v Istanbulu. 

Kam létá z ČR:

Istanbul, Kuala Lumpur, Bangkok, Sri Lanka, New York

Zavazadla a sedadla:

Ke každé letence můžete mít vždy 2 zavazadla, dohromady vážící maximálně 8kg. Jedno s rozměry max. 55x40x23 cm a druhé velikosti většího fotoaparátu. 

V závislosti na cílové destinaci můžete mít i odbavené zavazadlo o maximální váze 20 - 32 kg - využijte kalkulačku zavazadel: https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/free-baggage/baggage-calculator/ 

Během letu se podává teplé i studené jídlo a nápoje (alko i nealko). 

Pro cestující je k dispozici i telefonní linka v češtině: +420 234 708 708

Fotografie a videa: