TAP Portugal

Webové stránky:

https://www.flytap.com/en-cz/ 

Základní informace:

TAP Portugal je portugalská letecká společnost, založená roku 1945, se základnou v Lisabonu. Aktuálně má 102 letadel, většinou Airbusů. Tento člen Star Alliance zajišťuje zejména lety do Afriky, na Azory a do Ameriky. 

TAP Portugal donedávna zajišťoval při přestupech nad 8 hodin i ubytování v hotelu, ale tato služba je již zrušena. Odbavená na přepážce na letišti je zdarma, standardně 3 hodiny před odletem s ukončením odbavení 30 minut před odletem. Online odbavení je možné v čase 36-2 hodiny před odletem. 

Kam létá z ČR:

Lisabon

Zavazadla a sedadla:

Vždy můžete mít 2 příruční zavazadla - jedno o maximálních rozměrech 55x40x20 cm s maximální vahou 8 kg a druhé o rozměrech max. 40x30x15 (kabelka, taška na notebook...). 

V rámci nejlevnějšího tarifu Discount není zahrnuto odbavené zavazadlo ani na dálkových letech a je nutné si jej dokoupit za €65 v každém směru. Odbavená zavazadla při letech po Evropě stojí €30 v každém směru. 

U dlouhých letů máte k letence zdarma teplé jídlo a nápoje, u kratších pouze nápoje a bagety. 

Místo v sedadle je vybíráno náhodně, ale můžete si vybrat konkrétní za poplatek až €15 při evropských letech a €25 na dálkových. 

Fotografie a videa: