Letiště Milano Malpensa (MXP)

Letiště Milano Malpensa je vzdáleno 49 km od centra Milána a 32 km od města Varese. Po letišti Řím Fiumicino je druhým nejrušnějším v Itálii. Letiště vzniklo v roce 1948 a je s Milánem spojeno dálnicí a železnicí. 

DOPRAVA DO CENTRA MĚSTA

Do Milána se dostanete nejrychleji vlakem. Cesta do centra trvá přibližně 40 minut a stojí €13. Interval jízdy je max. 30 minut. Zastávka vlaků je před terminály 1 i 2. Rezervovat vlak předem můžete zde: https://www.malpensaexpress.it/en/ 

Levnější, i když pomalejší, možností jsou autobusy. Také zastavují u obou terminálů a do centra Milana vás za €8 dovezou za 70 minut. 

Do Bergama můžete jet také autobusem, který ale jezdí jen 6x denně. Rezervovat můžete zde: https://www.orioshuttle.com/_eng/Bergamo-Orio-al-Serio_Milano-Malpensa.cfm 

POHYB PO LETIŠTI

Letiště Malpensa má 2 terminály, přičemž T2 využívá prakticky jen easyJet a nákladní doprava. Terminál 1 pak využívají všechny ostatní aerolinky. Mezi terminály jezdí každých 7 minut zdarma autobus. 

V OKOLÍ

https://www.tripadvisor.cz/Attractions-g187849-Activities-Milan_Lombardy.html 

OTEVÍRACÍ DOBA

Letiště je otevřeno nonstop.

UBYTOVÁNÍ V OKOLÍ

https://www.booking.com/searchresults.cs.html?iata=MXP&aid=1933338&no_rooms=1&group_adults=1 

Booking.com

SLUŽBY NA LETIŠTI

Wifi je k dispozici zdarma neomezeně.

V příletové části Terminálu 1 se nachází úschovna zavazadel, kde jeden den stojí €5 za jedno zavazadlo. Provozní doba úschovny je 6:00-22:00.

Na letišti je množství obchodů i restaurací. K dispozici je i dětský koutek a místnost pro kojení. 

CENA LETENEK

Z Prahy lze letět s easyJetem a ČSA. Cena letenek bývá okolo 2000 Kč, ale easyJet má občas akci na letenky i za 600 Kč. Let trvá přibližně 80 minut. 

LETIŠTĚ V OKOLÍ

Bergamo

Linate