Vzhůru na skalní most Bastei

25.07.2018

Ahoj, dneska se vám hlásíme od skalního mostu Bastei. Pro někoho vícedenní akce, pro nás jednodenní, protože bydlíme kousek...

Bastei je skalní most v Saském Švýcarsku. Dostanete se tam například po dálnici D8 na Drážďany nebo přes Hřensko u Děčína. Zaparkovat se dá zdarma v obci Kurort Rathen, ale musíte projet kolem značky zákaz vjezdu. Nás tam potkali místní policajti, ale jeli oni, jeli jsme i my. 

Pokud budete parkovat dole v Kurort Rathenu, připravte se na hodinový výšlap do kopce. Zaparkovat lze i nahoře na vrcholu, ale připravili byste se o několik vyhlídek, které můžete potkat. 

Booking.com

Pokud si můžete vybrat čas výstupu, určitě vyberte časné ráno. My jsme vyšli v 9 hodin a dovolím si říct, že už to bylo pozdě. Potkali jsme cestou i na samotném mostě mraky turistů, převážně z  Číny. Jak se tam proboha dostali?

A jestli máte možnost zůstat, určitě využijte některý z penzionů, kterých je zde v národním parku spousta a využijte více dnů k relaxaci v přírodě. A dejte nám vědět, rádi vám poradíme, kam se podívat jak v německé, tak i v české části národního parku. K vidění je toho opravdu hodně. 

Booking.com

Máte otázky k cestování za německou přírodou? Stačí kliknout na tlačítko níže a poradíme. 

DALŠÍ ČLÁNKY Z CEST