Triky na cestách - 2. část

26.07.2019

Víš, jak používat GoogleMaps i bez internetu? Jak najít heslo na wifi restaurace, u které právě jsi? Koukni na druhý díl našich tipů na cesty.

Toto je druhý díl našich cestovních tipů. Určitě se podívej i na první díl, kde jsme psali o užitečných tipech před cestou. Dneska se podíváme na pár maličkostí, které ti usnadní cestu a samotnou dovolenou.

1. Používání GoogleMaps i bez internetu

Google mapy umožňují stažení určité lokality ještě z domova, kde jste připojeni na wifi. Ve své aplikaci jednoduše kliknětě vlevo nahoře na "možnosti" a vyberte "Offline mapy". Pak už si jen vyberete, jakou oblast chcete stáhnout a je to.

Malou nevýhodou je, že tyto offline mapy nezohledňují v navigaci dopravu, jako kolony a náhlé uzavírky. Ale pokud jedete někam, kde by ten internet stejně nebyl a nebo byl příliš drahý, určitě si offline mapy stáhněte.

2. Jak mít v letadle svou lahev vody?

Přes bezpečnostní kontrolu na letišti nepronesete plnou lahev vody. A za kontrolou, v obchodech, bude voda drahá. Jak to tedy udělat?

Vezměte si z domova prázdnou lahev - ta přes kontrolu projde. A hned za bezpečnostní kontrolou si lahev naplňte. Některá letiště mají "fontánky" s pitnou vodou, ale i pokud ne, tak na toaletách pitná voda bývá.

Četl jsem tip, že pokud vodu v lahvi zmrazíte, nejde technicky o kapalinu a mělo by to bezpečnostní kontrolou projít. Ale zkoušet to nebudu.

3. Jaké má restaurace heslo na wifi?

Potřebujete se připojit k internetu, nemáte data a všechny wifi v okolí vyžadují heslo? Máme 2 jednoduché možnosti.

Tou první je web nebo aplikace Four Square, kde kromě recenzí najdete často i heslo na wifi. Najdete tam restauraci, kterou máte poblíž a má tam zveřejněné heslo a je vyhráno.

Druhou možností je aplikace WiFi Map - Free Passwords & Hotspots, která funguje podobně.

WiFi Map na Google Play

WiFi Map na App Store

4. Dojděte si na toaletu 20 minut před přistáním

Tohle určitě využijte. Obzvlášť pokud cestujete i s odbaveným zavazadlem. V letištní hale může být dost plno a vaše čekání na toaletu se může dost protáhnout.

5. Vybírejte peníze z bankomatů v cílové destinaci

Neměňte si peníze v letištních směnárnách. Kurz bude většinou velmi nevýhodný. Mnohem výhodnější je najít místní bankomat a vybrat si - obzvlášť pokud vám vaše banka umožňuje výběry po celém světě zdarma.

Další možností je platba kartou - téměř všude se již platit kartou dá a poplatky jsou většinou nulové.

6. Vyndejte si ze zavazadel na hotelu jen to, co budete určitě potřebovat

Uvidíte, že jste si doma část věcí balili úplně zbytečně. Je pak další ztrátou času, balit to znovu při odjezdu zpět domů.

Bonus: aktivuj si naše upozornění na Akční letenky přímo do tvého Messengeru. Už nikdy ti tak neuteče Akční letenka a ty tak neutratíš víc, než musíš.