Triky na cestách - 1. část

06.07.2019

Víš, jak ušetřit na ubytování? Co ti pomůže v případě ztráty dokladů? Nebo tě zajímá, jaká místa v letadle vyhledávat? Koukni na článek a budeš v obraze.

PŘED ODLETEM

1. Podívejte se po ubytování také jinde, než na Bookingu. Často seženete zajímavé ubytování také na Airbnb, Hotels.com nebo koukněte na srovnávač Hotels Combined

2. Balte si oblečení do ruliček. Uspoříte tím dost místa. 

3. Vyfoťte si své cestovní doklady a dokumenty k pojištění. Pro případ, že byste na cestách přišli i o telefon, si tyto fotky pošlete do vlastního emailu. V případě nouze vám je někdo pomůže stáhnout. Budete tak mít jednodušší získání náhradních dokladů. 

4. Nezapomeňte si poznamenat telefonní číslo, na které zavoláte v případě odcizení platební karty. Je nutné kontaktovat svou banku, aby vaši kartu zablokovala dříve, než ji někdo zneužije.

5. Označte své zavazadlo cedulkou "Křehké" (angl. "Fragile"). Výrazně tak zvýšíte šanci, že se s vaším zavazadlem bude zacházet opatrně a letištní personál vám s ním nebude házet. 

6. Při rezervaci míst v letadle můžete využít trik, jak si zajistit celou řadu sedadel pro sebe a partnera. O rezervaci míst jsme psali v samostatném článku, takže koukni sem: JAKÁ MÍSTA V LETADLE SI VYBRAT A KTERÝM SE VYHNOUT?

V příští části se podíváme na triky, které se vám mohou hodit během cesty.