TOP 5 online nástrojů na treking

02.04.2024

Cestujete s batohem na zádech a hledáte online pomocníky? Mapa je fajn, ale aplikace s navigací vám sedí víc? Chcete zjistit, co zajímavého je v okolí nebo si nechat naplánovat trek? Koukněte na výběr pěti zajímavých online nástrojů, které vám na cestách pomohou...

AllTrails

AllTrails je webová služba i aplikace, ve které najdete treky po celém světě. Hledejte podle země, na mapě nebo si nechte najít treky ve svém okolí. Najdete trasu, délku, převýšení, předpokládaný čas, který na trek budete potřebovat, popis a mnoho dalšího. Za nás jedna z nejlepších aplikací na cesty, obsahující již více než 100 000 treků. Lze využívat free verzi nebo Pro za $29,99 za rok.  Verze Pro se od té zdarma liší zejména v tom, že si můžete předem stáhnout trasu, což se hodí, protože na treku často nebývá dobrý signál. Další výhody jsou spíš maličkosti, jako Preview (náhled) trasy a podobně. 

Pitchup.com

Chystáte se stanovat v západní Evropě? Určitě se předem podívejte na pitchup.com, kde najdete přehled tábořišť a kempů ve Velké Británii, Irsku, Itálii, Francii, Španělsku, Německu a v dalších zemích. A to včetně kontaktu, informacích o okolí, službách atd.

Peakvisor

Peakvisor je unikátní appka, která vám pomůže najít název jakékoli hory, u které stojíte. Pomocí GPS a vašeho fotoaparátu na mobilu vyhledá horu, kterou vidíte a to včetně detailů jako jsou trasy na vrchol, výška a další.

GPS Tools

Aplikace, která umí kouzla díky GPS ve vašem telefonu. Vaše aktuální rychlost, nejvyšší rychlost za daný den, nadmořská výška, kompas a mnoho dalšího.  

Mapy.cz

Nesmíme zapomenout ani na aplikaci mapy.cz. Za nás nejlépe zpracované mapy, které fungují skvěle minimálně po celé Evropě. I v Dolomitech nám našly každou cestičku, která nemusí být ani nijak jinak značená. Dobrou funkcí je návrh trasy v okolí, která vám najde několik vhodných výletů s různou délkou a obtížností.

Navíc mohou fungovat i offline.