Rakouské Korutany: nádherná příroda a milí lidé. Voda ledová...

25.08.2018

Ahoj všem, právě jsme se vrátili z další dovolené, která byla tentokrát hodně aktivní. Byli jsme šlapat alpské kopce v Korutanech.

Po nějaké té dovolené u moře jsme se rozhodli, že zkusíme trochu jinou přírodu. Už loni cestou z Chorvatska se nám zalíbila alpská příroda v Rakousku. Nebylo tedy moc o čem přemýšlet.

Zamluvili jsme si apartmán v Korutanech a začali plánovat výlety, které uvidíte na fotkách níže. 

Za zmínku určitě stojí například Krimmelské vodopády. Jde o nejvyšší vodopády v Evropě a páté nejvyšší na světě. To bohužel znamená také velké množství turistů. I tak jde ale místo, které byste neměli vynechat. Čeká vás 6 a půl kilometru do kopce a stejná vzdálenost i z kopce s krásně čistou vodou a dokonalými výhledy,které za to určitě stojí.

Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády
Krimmelské vodopády

Dále jsme se podívali do mnoha soutěsek, kde si voda našla cestu mezi skalami. V době, kdy v ČR bylo asi 35°C to bylo krásné ochlazení. Mezi nejhezčí určitě řadíme Barbarossaschlucht a Raggaschlucht. Jde o přibližně pětikilometrové okruhy, které vedou mnohdy i desítky metrů nad vodou. Možná nic pro lidi se strachem z výšek, ale cesty jsou pevné a udržované - není se čeho bát. 

Barbarossaschlucht
Barbarossaschlucht
Raggatschlucht
Raggatschlucht
Raggatschlucht
Raggatschlucht

Co se týče ubytování, tak jsme využili apartmán Appartement Gugganig v Kleinforfu (Flattach), který je 8 minut od lanovky na ledovec Mölltaller Gletscher s celoročním lyžařským provozem. Dáváme za vše nejvyšší hodnocení - krásné prostředí, apartmán, vybavení, majitelé. Vše super. 

Na bookingu mají hodnocení 8,8/10. Za nás 10/10, nebylo co vytknout.

Pohled z balkonu našeho ubytování
Pohled z balkonu našeho ubytování

Ubytování si můžete vybrat například na Bookingu před odkaz a vyhledávání níže. 

Booking.com

Zajímá tě, odkud přesně jsou fotky? Napiš nám a řekneme. 

Máš dotazy k rakouským Korutanům? Stačí kliknout na tlačítko níže a poradíme ti

DALŠÍ ČLÁNKY Z CEST