Kdy je cena letenek výhodná a kdy ne?

13.06.2019

Vyznat se v cenách letenek je těžší a těžší. Proto jsme pro tebe vytvořili jednoduchou pomůcku, která ukazuje, jestli se danou letenku vyplatí koupit nebo raději počkat na jinou. 

Ceny letenek se liší den ode dne. Přijde ti třeba, že zpáteční letenky z Prahy do Benátek za 800 Kč jsou super? Přitom je to v podstatě běžná cena. Stejně jako třeba Milano za 1000 Kč. 

Abyste poznali výhodnou cenu letenky, musíte napřed znát její běžnou cenu. A proto jsme pro vás připravili jednoduchou pomůcku, ve které jsou nejčastější destinace s odletem z Prahy a jejich orientační ceny zpátečních letenek, přes které by cena neměla jít. Zároveň také přidáváme ceny, za které vždy sami uvažujeme o nákupu letenek. Níže uvedenou pomůcku si můžete i stáhnout jako PDF zde.

Nezapomínejte ale také na to, jaké bude v cílové destinaci počasí. Chcete cestovat k moři nebo za nákupy? Nebo vás zajímají památky?

Letenky do Řecka určitě koupíte levněji v lednu, než v létě. Pokud chcete vidět historii, je to pro vás možná lepší. Pokud se ale chcete koupat, tak sice koupíte letenky levně, ale asi budete zklamaní. 

Na závěr ještě dodávám, že cena letenek je nejen proměnlivá, ale i dost subjektivně hodnocená - někdo cenu vůbec neřeší, někoho zajímá i sleva 100 Kč. Berte prosím tuto tabulku jako náš názor a náš pohled. 

V naší službě "Upozornění na akční letenky" tohle vše hlídáme za vás. Vyhledáváme letenky, hlídáme, zda je to pro danou destinaci vhodný termín atd. Podívej se na https://www.poznejsnamisvet.cz/notifikace-do-messengeru/ a uvidíš. 

Pomoz i svým přátelům tím, že jim tento článek nasdílíš.