12 aplikací, které vám usnadní cestování

02.11.2019

Telefon je dnes už nezbytnou součástí téměř každé cesty. Nosíme ho s sebou nejen kvůli focení, ale také proto, že v něm máme chytré aplikace, které nám cestování mohou zpříjemnit. A proto se dnes podíváme na 12 z nich, které jsou zdarma, ale k nezaplacení. 

ROME2RIO

Tahle služba vám ukáže jízdní řády hromadné dopravy po celém svět. Stačí zadat bod A a bod B (odkud a kam chcete jet). Vlaky, letadla, trajekty, autobusy...

Appka vám vyhledá číslo linky, délku trvání jízdy i kolik vás bude stát jízdenka.

Airbnb

Ať už si chcete pronajmou byt, apartmán nebo sdílet bydlení s majitelem, je Airbnb jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, možností. Funguje nejen na počítači, ale velmi pohodlně i na telefonu a tabletu. 

TIP: Pokud se zaregistrujete přes TENTO ODKAZ, získáte kredit 997 Kč na vaše první ubytování. 

Booking.com 

Asi nejčastěji využívaná aplikace, pokud cestujete tak, že máte vždy zarezervovanou pouze jednu noc a další budete řešit až podle toho, kde skončíte. Pomocí aplikace Booking najdete vhodné ubytování během pár sekund (maximálně minut). 

HotelTonight

Hledáte ubytování na poslední chvíli? V aplikaci HotelTonight najdete denně mnoho volných pokojů, které dávají hotely za sníženou cenu, protože by je jinak už ten den neobsadily. Sleva může být až 90%, ale většinou půjde o slevu 40-50%. Ale i tak je to fajn. 

TIP: Pokud při registraci použijete kód "JSCHWARZBACH2", získáte €20 na první ubytování

GoogleMaps

Cestovat bez mapy? To nejde. GoogleMaps má jednoznačně nejlepší mapy do mobilu, které můžete využít na svých cestách i bez připojení k internetu. Jak nastavit offline mapy jsme psali například ZDE

GoogleMaps umí nejen navigovat při cestě autem, ale i pěšky a většinou vás velmi spolehlivě navedou i na správnou autobusovou zastávku. 

GasBuddy

Pokud cestujete autem nebo si auto na cestách pronajímáte, určitě nezapomeňte na appku GasBuddy. Ta vám podle vaší polohy najde nejlevnější benzin v okolí. Ceny přidávají místní obyvatelé, kteří za tyto informace získávají kredity třeba právě na benzin. Ceny jsou tak většinou aktuální - místní se snaží. 

UBER

Hodně využívanou appkou je dnes i UBER, díky které se dostanete například z letiště do hotelu většinou výrazně levněji, než s klasickou taxislužbou. Výhodou je zejména to, že víte předem, kolik vás cesta bude stát.

TIP: Pokud se zaregistrujete přes TENTO ODKAZ, získáte kredit 100 Kč na vaši první jízdu.

WiFox

Tahle appka shromažduje hesla k wi-fi na světových letištích. Pokud tedy máte třeba do odletu vašeho letadla čas a nejsou k dispozici data, určitě sáhněte po WiFox. Hesla jsou velmi často aktualizovaná a proto by aplikace měla fungovat dost spolehlivě.

Mapy.cz

Pokud cestujete po Evropě a to tak, že pěšky, určitě zkuste českou appku Mapy.cz od Seznamu. V turistických trasách je dost napřed i před GoogleMaps a také je lze využívat i offline. Z našich zkušeností mohu říct, že Mapy.cz najdou snad i srnčí stezku mezi stromy.

Duolingo

Máte před sebou několikahodinový let a chcete se zabavit a zároveň něco naučit? Ideální je aplikace Duolingo, která vás i v letadle naučí minimálně základy cizího jazyka, který si vyberete. Kromě tradičních řečí jako angličtina, němčina nebo španělština, se můžete učit například i hebrejsky, Swahilsky, latinsky nebo třeba jazyk Navajo a Esperanto. A je tam i klingonština.

Couchsurfing

Jednoznačně nejlevnější variantou ubytování je couchsurfing. Má samozřejmě svá specifika a rizika, ale na to se podíváme jindy. Pokud je pro vás tento typ ubytování vhodný, určitě musíte mít appku Couchsurfing

XE Currency

Díky XE Currency snadno poznáte, zda se vás směnárna snaží obrat nebo jedná poctivě. Tato aplikace funguje i offline, ale musíte si nejdřív měny nahrát při připojení k internetu. Za ušetřené starosti a často i dost peněz to ale stojí. 

DALŠÍ ČLÁNKY