KLM

Webové stránky:

https://www.klm.com/home/cz/cs  

Základní informace:

KLM je nejstarší letecká společnost na světě. Vznikla už v roce 1919 a s AirFrance tvoří jednu aerolinku. V Evropě patří mezi nejdražší společnosti, ale občas se objeví zajímavá nabídka. 

Kam létá z ČR:

Alicante, Amsterdam, Aruba, Bangkok, Barcelona, Berlin, Bonaire, Cartagena, Catania, Curacao, Dubaj, Gdaňsk, Graz, Hamburg, Hongkong, Ibiza, Istanbul, Johannesburg, Cape Town, Kodaň, Lima, Londýn, Los Angeles, Madrid, Malaga, Mauricius, Miláno, New York, Oslo, Paříž, Porto, Rio de Janeiro, San Francisco, Split, Stockholm, Sydney, Vancouver, Řím, Budapešť, Denpasar, Kuala Lumpur, Lisabon, Nairobi, Paramaribo, Santiago de Chile, Vaxo, Šanghaj, Aberdeen, Atény, Bahrajn, Belfast, Benátky, Bilbao, Birmingham, Bogota, Bologna, Boston, Bristol, Brusel, Buenos Aires, Bukurešť, Káhira, Calgary, Cali, Cancún, Chengdu, Chicago, Curych, Dallas, Dal er Salaam, Detroit, Dublin, Edinburgh

Zavazadla a sedadla:

Zdarma si můžete vzít vždy jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 55x35x25 cm a jednu kabelku nebo tašku na notebook. Dohromady se musíte vejít do 12 kg. 

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových letech, na evropských zdarma není. V tarifu Light, který lze využít například i do Jižní Ameriky, ale odbavené zavazadlo také není. Lze ho dokoupit za €50. 

I u kratších letů je k dispozici malé občerstvení, u dálkových i teplé jídlo

Online check-in je zdarma k dispozici 30 hodin před odletem. Pokud byste chtěli online check-in provést dříve, zaplatíte přibližně dalších €50. Jinak je zdarma k dispozici i u přepážek na letišti. 

Fotografie a videa: